sobota, 4 maja 2013

Jubileusz1 maja Klara skończyła 24 miesiące, czyli dwa lata!
Emerytura zbliża się nieubłaganie :D

Od pierwszego roku życia, Klarcia zaczęła się zmieniać. Dotyczyło to różnych sfer życia codziennego. Zacznijmy od spacerów. Stały się one rzadsze, nie tak zabójczo szalone. Potrafi zakomunikować, kiedy jest już zmęczona, gdy ma po prostu dość. Kładzie się wtedy w wysokiej trawie na plecach z językiem wywalonym po boku i czeka. Czeka, kiedy ją wezmę na ręce i powiem : "Tak, Klarciu, idziemy do domu". Następują wówczas dwie sytuacje: albo idzie do domu o własnych siłach, albo niosę ja tak długo, na ile pozwolą mi moje ręce (noszenie 7,5 kilogramowego psa przez -czasem-30 minut może być ciężkie). Klara opanowała zdolność załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych w obecności innych psów, co było rzeczą niemożliwą do pierwszego roku życia. Wcześniej żałowała każdej straconej sekundy, kontakty z pobratymcami były dla niej priorytetem. Obecnie jest skupiona na mnie, mniej rzeczy ją rozprasza, potrafi "hopkać" w obecności psiaków i meneli i ma czas na załatwienie "swoich spraw".
 Zauważyłam, że konserwatyzm staje się jej bardzo bliski. Lubi wychodzić o stałych porach na spacery, lubi jeść w określonych przedziałach czasowych. Nie przepada za jakimiś nagłymi zmianami, nie lubi niezapowiedzianych i zbyt długich  wizyt gości (no chyba, że to dziadek, którego uwielbia).
 Nawet zabawy z psami uległy zmianie. Często po godzinie, po 45 minutach ucieka w krzaki, po prostu się chowa :D Ma dosyć i to chce powiedzieć, jednak nie każdy kolega to dostrzega, ku jej rozczarowaniu.
 W domu praktycznie się nie bawi. Odpoczywa, podziwia świat przez okno ,w którym może siedzieć godzinami, konsumuje, przeżuwa. Mimo wielu zachęt, nie lubi bolować (czyli bawić się piłką) jak dawniej. Woli na świeżym powietrzu-wiadomo, zdrowiej :)

 
 Mam takie zabawne wspomnienie, kiedy to w wieku około 8 miesięcy chciała "ukąsić" (czyt. nastraszyć)   księdza w nogę. Zapewne nie podobały jej się te wszystkie gadki i pieśni, a jej ruch poskutkował- duchowny wyszedł szybko, a zadowolona Klara odprowadziła go wzorkiem do drzwi.
Zastanawia mnie, jak będzie wyglądała dwójka w naszym wykonaniu. Pół żartem, pół śmiechem : czy można przejść ze skrajności skrajność?  :D

Majówka.
Nie lubię tego słowa, nie wiem co jest tego powodem, lecz teraz zaczynam zmieniać zdanie.
Czas mija nam bardzo szybko, jednak wspaniale. Nie robimy nic nadzwyczajnego, chyba zwyczajnie cieszymy się swoją obecnością.

  19 komentarzy:

 1. Spóźnione o trzy dni, ale życzymy wszystkiego najlepszego! :)
  Oby tak dalej, smacznych kostek, wygodnego posłania, dużo pieszczot, pełnej miski i wszystkiego co moze sobie pies życzyć :D
  Pozdrawiamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. choć nie wiem kiedy to tak szybko minęło Baddy 30 kwietnia miał już dwa lata.jaka u Was pogoda.? u nas przez weekend majowy jest nie zbyt ładnie,wczoraj po godzinie 14:00 rozpętała się burza,zaczęły się opady i tak już było przez cały dzień.Karcia jest śliczna,zanim się obejrzymy przeleci następny rok.

  zapraszam do nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas pogodna dopisuje, jednak dzisiaj było nam zbyt gorąco-w słońcu było około 27 stopni. Zero deszczu, zero burzy, słońce,samo słońce :)

   Usuń
 3. Sto Lat!
  A tam emerytura, Kama ma ok. 7 lat i energii jeszcze ma b. dużo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Spóźnione, ale wszystkiego najlepszego :D
  Emerytura ? Ma dopiero 2 latka ;)
  zapraszam do mnie
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Emerytura" zastosowana jako przenośnia, chciałam uzmysłowić sobie i Wam, jakie zmiany zaszły w Klarze :D

   Usuń
 5. Sto lat dla Klarci. Przeglądam właśnie Twojego bloga i powiem szczerze, że bardzo mi się podoba i zostanę tu na dłużej

  OdpowiedzUsuń
 6. Klarcia! Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 7. Klaruniu-sto latek ,kochanie!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Spóźnione wszystkiego najlepszego! Klarcia to wyjątkowy pies, okropnie mi się podoba ten sznaucerek! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego,wszystkiego najlepszego <333333

  OdpowiedzUsuń
 10. Oby tak dalej ! Życzymy powodzenia w dalszych zabawach, naukach i ćwiczeniach. Oby Wam się we wszystkim doskonale powodziło ! ^o^

  Pozdrawiamy,
  ŁAPKA !

  OdpowiedzUsuń
 11. 100 lat Klarcio! :)
  Na osłodę dodam, że niedługo zostaniemy imienniczkami!
  Na bieżm wybrałam sobie Klarę. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszymy! :D
   Zwiększamy populację Klar :)

   Usuń
 12. Bardzo fajny blog , cudny piesek . Zapraszam też do mnie http://tajemnicechomik.blogspot.com/ ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajne fotki :) Zapraszam na stronkę Herosa http://heros.besaba.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy, z miłą chęcią wpadamy do Heroska :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz!

Najchętniej czytane w tym miesiącu